Żłobek Montessori Łódź

Czym jest montessori - żłobek Łódź

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Wszyscy starają się wspierać rozwój malucha. Ale jak to zrobić? Sposobów jest mnóstwo. Każdy stara się po swojemu. A żłobek musi dbać o całą grupę. Montessori to metoda, która wspiera rozwój dzieci ma wielu płaszczyznach poprzez przygotowanie dla nich środowiska do zabawy i nauki. W naszej placówce doskonale znamy jej założenia i potrafimy je wykorzystać dla jak najlepszego rozwoju powierzonych nam dzieci. Kiedy żłobek stosuje technikę montessori staje się miejscem, w którym dziecko może nauczyć się codziennych czynności, a także poszerzyć wiedzę o świecie i nauczyć się oceniać i analizować to, co je otacza. Najmłodsi bardzo silnie odbierają bodźce zewnętrzne i my wykorzystujemy to dla ich dobra i rozwoju.

Jak rozwija się dziecko w żłobku - montessori

Obawy związane z zapisaniem dziecka do żłobka często wynikają z tego, że w grupie rozwój wygląda inaczej, niż samodzielnie. Warto jednak wiedzieć, że te różnice przemawiają na korzyść żłobka. Dzięki metodzie montessori żłobek przygotowany jest do tego, że każdy podopieczny ma swoje tempo przyswajania i reaguje na inne bodźce. Różnorodność prowadzonych przez nas zajęć pozwala przygotować odpowiednie wsparcie każdemu dziecku. Dodatkowo dziecko lepiej uczy się od innych dzieci, niż dorosłych. Różny poziom maluchów wspomaga więc wyrównywanie ich rozwoju. Maluchy ‘konkurują’ ze sobą, dlatego szybciej uczą się samodzielności, kiedy są razem. A kadra wykwalifikowanych opiekunów żłobka znająca metodę montessori zapewnia im przy tym bezpieczeństwo i dobre samopoczucie.

Rozwój na wielu płaszczyznach - żłobek w Łodzi

Wszyscy rodzice chcą zapewnić swoim pociechom jak najlepsze warunki do rozwoju. Trzeba przy tym dbać o wiele rzeczy jednocześnie. Rodziców pracujących wspiera w tym Montessori. Żłobek, w którym wykorzystujemy tę metodę, pozwala, by dziecko poznało wiele dziedzin życia. Nasi podopieczni uczą się dbać o higienę: pilnujemy, aby dzieci myły ręce i mogły bawić się czystymi zabawkami, które po zabawie wspólnie sprzątają, ucząc się przy tym odpowiedzialności. W żłobku dzięki metodzie Montessori robimy wiele dla maluchów, także w trakcie zajęć. Dzieci uczą się języka angielskiego i mają zapewnionych wiele aktywności rozwijających ich kreatywność. Oddziaływanie na zmysły jest bardzo istotne, dlatego nasi podopieczni mają kontakt z muzyką i plastyką, a ich otoczenie jest dostosowane do potrzeb.

Montessori - żłobek przyjazny dzieciom

W trosce o swoje pociechy rodzice powierzają opiekę nad nimi tylko zaufanym osobom. Dlatego w wielu przypadkach ciężko podjąć decyzję o skorzystaniu ze żłobka. Montessori to nowoczesne podejście do wychowania i rozwoju. Korzystając z tych metod, dajemy Państwa dzieciom wszystko, co najlepsze. Zapewniamy opiekę, wsparcie w rozwoju i przyjazną atmosferę. Żłobek stosujący metodę Montessori w Łodzi to miejsce, w którym chętnie zostają nawet najmłodsi. Zatrudniamy wykwalifikowane opiekunki, które dokładają starań, aby rozłąka z rodzicami nie była trudna. Dzieci dobrze się u nas czują, więc chętnie zostają razem z nami i rówieśnikami. Tym samym zwiększa się też komfort dorosłych. Widząc radość dziecka, łatwiej iść do pracy i zająć się swoimi sprawami z poczuciem, że maluch jest w dobrych rękach.

 

Dziecko potrzebuje opieki, ale także kontaktu z innymi dziećmi. Z tą myślą powstał Klub malucha “Złota kaczka” w Łodzi. Jest to żłobek wykorzystujący metodę Montessori, który gwarantuje Państwa maluchom najwyższej jakości opiekę i możliwość zabawy z rówieśnikami. Do naszej placówki można przyprowadzać pociechy w wieku od roku do 3 lat. Nasz personel otoczy je troską i zapewni bezpieczeństwo. Dzięki temu rodzice zyskają nieco wolnego czasu lub też będą mogli spokojnie wrócić do pracy.

Montessori - żłobek, który bawi i uczy

Żłobek w Łodzi z wykorzystaniem nowoczesnego podejścia Montessori to doskonałe miejsce nie tylko ze względu na wspaniałą atmosferę i troskę, z jaką podchodzimy do dzieci. Chcemy wspierać rozwój naszych podopiecznych. Maluchy w wieku 1-3 lat dopiero odkrywają i rozwijają pewne umiejętności, przez co wymagają wsparcia dorosłych. W myśl Montessori dla maluchów staramy się działać wielopłaszczyznowo. Prowadzimy więc zajęcia z angielskiego, sensoplastyki i logopedii. Zatrudniamy opiekunki z doskonałym podejściem do dzieci, świadome tego, że każdy podopieczny ma inne potrzeby.

 

Szczegółowy plan zajęć znajdziesz TUTAJ

Wspieramy rodziców i dzieci

Opieka nad małym dzieckiem wymaga ciągłej uwagi i pochłania energię. Załatwianie pilnych spraw nie jest wówczas łatwe, a powrót do pracy często niemożliwy. Żłobek z systemem wychowawczym Montessori w Łodzi wspiera rodziców w opiece nad pociechą, a dziecko - w jego rozwoju. Rodzice chcą dla dzieci wszystkiego, co najlepsze, dlatego wybierają tylko placówki godne zaufania. Nasze opiekunki mają nowoczesne podejście do najmłodszych oraz ich rozwoju, zgodnie z metodą Montessori. Wiedzą, że jest on procesem złożonym i powinien przebiegać indywidualnie.